7/24 Destek Hattı
Kapat
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
ile

Bebek Kanguru

Filtrele
BEBEK KANGURU

Dünyanın en küçük anakarası olan Avustralya denilince akla gelen ilk 2 şey, Avustralya’nın yerlileri olan Aborjinlerin meşhur aleti bumerang ve kıtanın diğer yerlileri olan kangurulardır. Fırlatıldıktan bir süre sonra fırlatana geri dönen bumerang ne kadar şaşırtıcı ise kanguruların da yavrularını, vücutlarının ön kısmında bulunan keselerinde taşımaları aynı derecede enteresan ve hayranlık vericidir. Aslında bu durum; anne kanguru için bir tercih değil, yeni doğan yavrusunu 8 aylık oluncaya kadar beslemesini sağlayacak bir gerekliliktir.

Oysa, yavru kangurunun annesinin kesesinde yaşamını sürdürmesi ve gittiği her yerde onunla birlikte olmasını sağlayan bu birliktelikten kopya çeken tasarımcıların ürettiği bir ürün, annelerin en büyük yardımcısı olması nedeniyle onlar için vazgeçilmez bir tercihe dönüşmüştür. Yavru kangurunun güvenli, sıcak ve eğlenceli yolculuklarından esinlenerek üretilen bebek kanguru, doğal olarak anne ile bebek arasında aynı ergonomik birlikteliği, güvenli ve rahat yürüyüşleri sağlamasıyla, üretilmeye başlandığı tarihten itibaren annelerin en çok tercih ettiği ürünler arasında yerini almıştır. Cep telefonu kullanırken ellerin serbest kalmasına duyulan ihtiyaçtan doğan “hands free” özelliğine sahip bir taşıma şekline hangi anne ilgi duymaz.

Bebeği taşıma pozisyonunuz ne olursa olsun, bu ürün; annesinin sıcaklığını sürekli hissedebileceği ve onun yanından ayrılmadan güvende olabileceği harika bir çözümdür. Bebeğin doğumundan itibaren annenin en sadık yardımcısı olabilecek bu tasarımın bazı modelleri de bebeğin 6. ayından itibaren kullanılmaktadır. Yani bebek artık, annesinin gittiği her yere onunla beraber gidebilmenin keyfini yaşarken, bir yandan da yatağının içerisinde ya da üstü kapalı bebek arabasında geçireceği sıkıcı saatlerin yerini, rahat ve güvenli bir seyahat yöntemi almış olacaktır. Bu durumun, tam da çevresine ilgi duymaya başladığı dönemde bebek için ne denli olumlu olduğunu tahmin edebilirsiniz.

BEBEK KANGURU MODELLERİ

Ürünün modellerini yalnızca renk ve desenlerine göre sınıflandırmaya çalışmak yanlış olur. Öncelikle tasarımı itibariyle bebeği, anne kucağında ya da sırtında taşımaya uygun modelleri birbirinden ayırmak gerekir. Kucakta taşımaya göre tasarlanmış olanların da bebeğin yüzü anneye dönük ya da sırtı anneye, yüzü dışarıya dönük şekilde veya yan taşıma stilinde kullanılabileceğini hatırlatalım.

Diğer taraftan annelerin, tüm modellerin sahip olması gereken ortak özellikleri de öncelikle bilmeleri gerekmektedir. İlk olarak, ürünün üretildiği kumaşın; nefes alan diye tabir edilen yani sizi ve bebeği terletmeyecek türden bir kumaş olduğundan ve elbette sağlığına zarar verecek maddeler içermediğinden emin olmalısınız. Üründe, ergonomik bel ve baş destekleri ile 6. aydan itibaren kullanıma uygun olan modellerde de alt destek aparatı bulunmalıdır. Çok önemli diğer bir husus ise askıların mukavemeti ve bu mukavemetin ağırlıkla uyumlu bir şekilde dağıtılmış olması gerektiğidir. Aksi halde annenin taşıma işlemini sağlıklı ve rahat bir şekilde yapması mümkün olmaz ve bebeğin de güvenle taşınması riskli hale gelmeye başlar.

Bebek kanguru modelleri;
saydığımız kriterlere sahip olmak şartıyla, kullanım kolaylıkları ile renk ve desen farklılıklarına göre de gruplandırılabilir. Siteniz cocuklarahersey.com sayfalarında çok sayıda seçeneği sunulan bu modellerden en uygun olanını seçmek için bu ilave detaylara da göz atmanızda fayda vardır. Örneğin, kucakta taşımaya göre tasarlanmış bir model; anneler açısından bütün bedenlere uyumlu olmasını sağlayan ve bebeğiniz büyüdükçe ayarlanabilen yan ayarları ile sizin için inanılmaz pratik ve ekonomik açıdan da tasarrufludur. 12 kilograma kadar taşıma kapasitesine sahip bu modellerde, size yardımcı bir de cep bulunmaktadır. Anne vücuduna sarınmış bir kundak görünümündeki bir diğer model ise bel desteği ile güvenli hale getirilmiş, bebek için de konforlu bir seçenektir. Birçok annenin tercih ettiği ve sizin de dikkatinizi çekecek bir başka model de; önde, yanda ve sırtta taşıma imkanı sağlamasıyla favoriler arasındadır.

Bebeğin ağırlığını dengeli bir şekilde dağıtan ergonomik tasarıma sahip bu ürünün, çamaşır makinesinde yıkanabilir olması da sağladığı benzersiz kolaylıklar arasındadır. Sevgili anneler; kısacası bu ürün için tercih yapmanız çok kolay olmayacak ancak bebeğiniz için buna değeceğini sizin kadar biz de önemsediğimizden, fazla seçenek sunmaktan kaçınmadığımızı belirtelim.

BEBEK KANGURU FİYATLARI

Söz konusu bebekler olduğunda, anne babalar; satın alacakları ürün için yapacakları ödemeye, ürünün değeri ya da ederi olarak bakmalıdırlar. Yani beğendikleri ürün, çok albenili ve trend bir markanın ürünü olsa da yapacakları ödemeye değmeli, öte yandan yalnızca uygun fiyatıyla ön plana çıkan ürünün de ederinin ne olduğu sorgulanmalıdır. Sitenizde yapacağınız alış verişlerde; size sunulan seçeneklerin gerek sağlık, gerekse sağlamlık ve kalite açısından belirli kriterlerin altında kalmayacağını bilmenin rahatlığıyla karar verirken, kampanyalarımızı takip ederek ürünü uygun bir bedelle edinebileceğinizi de unutmamalısınız.

Yine de sizleri, bebek kanguru fiyatları konusunda fikir sahibi olabilmeniz için, standart modellerin fiyat aralıkları konusunda bilgilendirmeye çalışalım. Ayarlanabilir omuz askılarına ve 12 kilogram taşıma kapasitesine sahip, iç yüzeyi terlemeyi önleyen kumaştan imal edilmiş şık bir modele, yalnızca 50 TL gibi uygun bir fiyatla sahip olabilirsiniz. Ürünün, 3 farklı pozisyonda kullanılabilen benzer bir modelini ise yine 60 TL gibi makul bir fiyatla alabilirsiniz. Anti-bakteriyel, nefes alan ancak su geçirmeyen ve leke tutmayan bir kumaştan üretilmiş olmasıyla çok tercih edilen, oturma ve sırt kısımlarında ekstra dolgu pedi kullanılmış, 24 ay garantili bir modelde ise ortalama fiyat 230 TL’dir. Tümüyle pamuklu kumaştan üretilmiş, her yönüyle ergonomik ve yıkanabilir bir model 150 TL iken, doğumdan 9. Aya kadar kullanılabilen ve tek bir hareketle bebeğinizi, size bakar konumdan dışarıya bakar konuma alabileceğiniz bir diğer modelde ise fiyat 300 TL’ye ulaşabilmektedir.

Çocuklara Herşey Güvenli Alışveriş
Çocuklara Herşey Ücretsiz Kargo
Çocuklara Herşey Ücretsiz İade
Çocuklara Herşey Orjinal Ürün
Çocuklara Herşey Taksit