7/24 Destek Hattı
Kapat
Kategoriler
Markalar
Fiyat Aralığı
ile

Scooter

Filtrele
SCOOTER

Tekerleğin icadından itibaren insan gerek kendi ulaşımı gerekse yük taşımak için tarihin akışını değiştiren bu muhteşem buluşu kullanmıştır. Buluşun evrilmesiyle toprak yollar asfalta dönüşür ve yanına demiryolları eklenirken, at arabalarında kullanılan tekerlekler de otomobil lastiklerine, içleri dolgu uçak tekerleklerine ve çelikten imal edilmiş tren tekerleklerine dönüşmüştür. Uygun fiyata araba alırken “ayağımı yerden kessin yeter” diyen insan, diğer taraftan da önce küçük tekerlekli patenler, sonrasında da ayağının altındaki tahta ya da plastikten mamul tekerlekli kaykay ve dalgaların üzerinde kullandığı sörf tahtası ile ekstrem sporlara yönelmiştir. Kaykayın kullanımı gittikçe çeşitlenerek, inanılmaz maharetler isteyen hareketlerin sergilendiği bir gelişme göstermiştir.

Bu harika aletin, ellerin de kullanılabildiği ve kontrol edilebilen bir tasarımının geliştirilmesiyle de scooter hayatımıza girmiştir. Gelişimi böyle olmasına rağmen, scooter çocuklar için güvenli bir ilk adım oluşturarak scooter adıyla raflarda yerini almıştır. Tek ayakla itilirken ellerin hakimiyetinde sürülen bu ürün, çocuğun vücudunda çalıştırdığı kasların sayısına bakıldığında önemli bir spor aletidir. Üstelik de açık havada aktivite yapılması nedeniyle ebeveynler tarafından çokça tercih edilirken, hız kazanılabilmesi nedeniyle de çocukların göz bebeği olmuştur. Kask, dizlik ve dirseklikler; çocukların berelenmelerini engelleyecek vaz geçilmez aksesuarlardır. Her çocuğun ilgisini çekecek ve beğenisini kazanacak olan bu ürünün kız ve erkek çocuklara hitap eden renk ve dizaynlarda üretilmiş birçok modeli, siteniz cocuklarahersey.com sayfalarında uygun fiyatlarla çocuklarınıza hediye edilmeyi bekliyor.

ÇOCUK SCOOTER ÇEŞİTLERİ

Ürün, aynı işlevsel özelliklere sahip olsa da kullanım tekniği ve üretim farklılığı açısından 2 temel grupta değerlendirilebilir. Bunlardan ilki kas gücüyle sürülenler, diğeri ise elektrikle çalışanlardır. Her iki grupta da ürünün onlarca farklı modeli mevcut olup, kolay kontrol edilmesini ve dengeli sürüş sağlayan tasarımlarla imal edilmişlerdir. Kız ve erkek çocukları için dizayn edilen, desenlerle estetik kazandırılmış çok çeşitli renklerde modelleri seçenekleriniz arasındadır. Bu açılardan bakıldığında böylesine fazla alternatife sahip olan çocuk scooter çeşitleri, aslında yaş grupları dikkate alınarak, belirtildiği gibi kas gücü ya da elektrikle çalışan scooterlar olarak gruplandırılmış, kas gücüyle sürülenler ise tekerlek sayısına göre sınıflandırılmıştır.

Bu yönüyle de 2, 3 ve 4 tekerlekli olmak üzere 3 çeşit halinde anne babaların tercihine sunulmuştur. 4 tekerlekli olanlar, yürümeye yeni başlayan çocuklar için üretilmektedir. Çocuğunuz büyüdükçe ihtiyaç duyulan tekerlek sayısı azalacaktır. 2-4 yaş arası çocuklar için 3 tekerlekli, 4-14 yaş arası çocuklar için de 2 tekerlekli olanlar tavsiye edilmektedir. 2 tekerlekli ürünün sürüleceği bu 10 yıllık gelişim döneminde çocuklarınızın ürünü sorunsuz kullanabilmesini sağlamak için dikkat etmeniz gereken kriterler, boy ve kilolarıdır. 6 yaşında bir çocuk 1 metre ile 1 metre 30 cm arasında bir boya ulaşırken, ağırlığı da 50 kilograma kadar çıkabilir. Çocuk 9 yaşına geldiğinde boyu bir buçuk metreye ulaşır. 9-14 yaş arasında ise 1 metre 85 cm’ye kadar uzama kaydedilir. Ürünün tutma çubuğu çocuğun boyuna göre ayarlanabiliyor olsa da bu ayarlama belirtilen yaş grupları arasındaki boy farklılıklarını tam olarak karşılayamaz.

Diğer taraftan da 2 tekerlekli scooterın diğerlerine göre daha fazla hız yapabileceği hatırlanmalıdır. İşte tüm bu nedenlerle, çocuğunuza uygun olan tercihi yapmak için, yaş grubunun içerdiği fiziksel özelliklere göre tasarlanmış ve üretilmiş modellere yönelmeniz gerekir.

KIZ ÇOCUK SCOOTER

Teknik özellikleri, üretimde kullanılan malzemenin kalitesi, güvenlik sağlayıcı aksesuarlar olan kask, dizlik ve dirseklik gerekliliği, çocuğun yaşına göre fiziksel özelliklerine uygunluğu yani boy ve kilosuna uygun bir modelin seçilmesinin önemi gibi hususlarda üründe kız erkek ayrımı yapmaya gerek olmayacaktır. Çünkü bu temel özellikler, ürünün sağlamlığı, güvenilirliği, işlevini eksiksiz yerine getirmesi açısından sahip olması gereken standartlardır. Açık havada kullanımın sağladığı yararlar ve çocuğun kas sistemini çalıştırarak gelişimini desteklemesi açısından da durum aynıdır. Yine sosyalleşmeye olan katkısı düşünüldüğünde de; tek başına keyif verdiği gibi bir arkadaş grubuyla beraber sürüldüğünde daha heyecan verici olması ve sosyalleşme sağlaması açısından cinsiyet farklılığı gözetmek gerekmemektedir. Öte yandan her oyuncak ya da oyun konusu alette olduğu gibi bu üründe de; kız ve erkek çocuklar için farklı dizayn, desen ve renk içeren tasarımlar söz konusudur.

Kız çocuk scooter denildiğinde onlarca seçeneğe ulaşılmasının nedeni de bu yaklaşımdır. Parçaları birleştiren materyallerin ve ön tekerleği gidona bağlayan kontrol çubuğunun bu üründe daha yumuşak hatlarla çizildiği dikkat çekmektedir. Renk olarak, kız çocuklarına yönelik üretilen hemen her şeyde olduğu gibi favori renk pembe olup, gidona eklenmiş şirin bir sepet ve üzerindeki bebek çıkartması ile ürünün kız çocukları için tasarlandığı kolaylıkla fark edilir. Sitemizdeki seçenekler arasından en sevimlisini seçmek artık siz anne babalara kalmıştır.

Çocuklara Herşey Güvenli Alışveriş
Çocuklara Herşey Ücretsiz Kargo
Çocuklara Herşey Ücretsiz İade
Çocuklara Herşey Orjinal Ürün
Çocuklara Herşey Taksit